Masaż redukujący cellulit

Masaż redukujący cellulit Poznań

Cellulit to przypadłość kosmetyczna, nie choroba. Jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która tworzy na skórze wypukłe grudy. Rzeczywiście, trudno znaleźć teraz kobietę bez cellulitu, ma go ok. 80% mieszkanek krajów rozwiniętych. To swego rodzaju dolegliwość cywilizacyjna związana ze złą dietą, otyłością, brakiem ruchu. Tkanka tłuszczowa jest gładka, skóra nie tworzy na niej wypukłości. W przypadku cellulitu partie tłuszczu poprzerastane są włókniejącą tkanką łączną, co daje właśnie efekt pofałdowania.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?
Najważniejsze są geny. To one decydują o tym, ile tłuszczu odkłada się w komórkach. Rodzimy się wyposażeni w określoną liczbę komórek tłuszczowych – adipocytów. Nie produkujemy ich z wiekiem więcej, tylko wypełniają się one zbędnym tłuszczem, który jest rezerwą energetyczną gromadzoną, gdy zjadamy więcej kalorii, niż spalamy. Jednak nie każdy tyje tak samo. Naukowcy doszli do wniosku, że geny decydują także o tym, czy nasze komórki tłuszczowe mają mniej, czy więcej receptorów wiążących tłuszcz. Czyli czy więcej go zatrzymujemy w organizmie, czy więcej się pozbywamy. Jednak szczupłe dziewczyny również mają cellulit. Jest to bowiem zjawisko bardziej złożone niż samo tycie. Niebagatelny udział mają w nim hormony płciowe. Dlatego cellulit pojawia się najczęściej podczas burz hormonalnych – dojrzewania, ciąży, a nawet menopauzy. Często sprzyja mu również antykoncepcja hormonalna.

A ruch jaką odgrywa rolę?
Jest niezbędny dla utrzymania ładnego ciała (systematyczne ćwiczenia, co najmniej dwa razy w tygodniu). Brak ruchu, siedząca praca to częste przyczyny powstawania tzw. pseudocellulitu. U dołu pośladków pojawiają się wówczas nierówności na skórze. Nie jest to jednak cellulit. To efekt spadku napięcia mięśni pośladkowych, zmiana ich kształtu. W takim przypadku wystarczy poćwiczyć i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli chodzi o prawdziwy cellulit, to ruch działa dwukierunkowo – przyspiesza spalanie kalorii i poprawia krążenie podskórne.

Czy gromadzenie wody ma znaczenie?
To zależy od rodzaju cellulitu. Jest cellulit „wodny” i cellulit „tłuszczowy”. Pierwszy można rozpoznać po tym, że puchną kostki u nóg, łydki. Wtedy należy unikać chodzenia na wysokich obcasach, starać się jak najczęściej leżeć z uniesionymi nogami. Na tę dolegliwość pomaga drenaż limfatyczny. Przy cellulicie „tłuszczowym” bardzo wskazany jest masaż, który rozluźnia tkankę łączną, przez co usprawnia się krążenie.

PROPONUJEMY ZABIEGI
Masaże manualneMasaż redukujący cellulit Poznań
Jednym z podstawowych zabiegów o potwierdzonej skuteczności w leczeniu cellulitu jest masaż, a szczególnie Manualny Drenaż Limfatyczny. Nie jest on jedyną skuteczną metodą masażu, ale podstawową i stosowaną w różnych etapach terapii. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem fizykalnym, specjalistyczną metodą masażu wykonywanego ręcznie. Jest naturalnym i przyjaznym dla organizmu, a zarazem medycznym zabiegiem.

Głównym celem masaż redukujący cellulit poznań jest stymulacja mikrokrążenia i uelastycznienie tkanki łącznej, natomiast w otyłości lub lokalnym nadmiarze tkanki tłuszczowej, głównym celem jest rozbicie miejscowych zmian w postaci „złogów tłuszczowych” i stymulacja nagromadzonej lokalnej tkanki tłuszczowej, najpierw pracując w celu jej stopniowego wyrównania a potem zmniejszenia objętości.

Masaż w przypadku tzw. pseudocellulitu (czyli zwiotczenia i opadania pośladków)  ma na celu stymulację mięśni i skóry w celu „liftingu pośladków” oraz profilaktyczne stymulowanie krążenia na tym obszarze, ponieważ osłabienie mięśni i skóry w tym miejscu, pociąga za sobą dysfunkcje krążenia i zmniejszenie elastyczności skóry. Na wstępie pomocny będzie drenaż limfatyczny, ponadto później można także zastosować masaż izometryczny.

Masaż redukujący cellulit Poznań

PO WYKONANIU SERII PROFESJONALNYCH MASAŻY REZULTATY SĄ IMPONUJĄCE.

Wykonywany najczęściej w serii 10 -15 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu.

button1

ZOBACZ WIĘCEJ

Masaż leczniczy
Masaż głęboki
Masaż limfatyczny
Masaż sportowy
Masaż klasyczny
Masaż relaksacyjny
Masaż po liposukcji
Masaż wspomagający odchudzanie
Masaż redukujący cellulit

Powrót