Masaż po liposukcji

Masaż po liposukcji Poznań

Liposukcja jest zabiegiem modelującym ciało, polegającym na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten najczęściej dedykowany jest pacjentom z nadmiarem tkanki tłuszczowej, u których sama dieta i aktywność fizyczna nie przyniosła oczekiwanych efektów. Najczęściej zabiegowi poddawany jest: brzuch, plecy biodra, pośladki, uda, kolana, szyja, broda czy ramiona.

Masaż limfatyczny po liposukcji

Zabieg liposukcji i szybka redukcja tkanki tłuszczowej wiąże się z pojawieniem po niej opuchlizny, która jest zjawiskiem całkiem normalnym i trwającym do kilku miesięcy. Okres rekonwalescencji, oprócz noszenia ubrania uciskowego, wymaga specjalistycznego postępowania fizjoterapeutycznego, którego celem jest skrócenie okresu regeneracji tkanek i niwelowania zrostów pozabiegowych. W tym czasie właśnie lekarze zalecają swoim pacjentom profesjonalny masaż limfatyczny wykonywany przez profesjonalnych fizjoterapeutów.
W naszym centrum fizjoterapii REHA-HELP do każdego pacjenta po liposukcji podchodzimy indywidualnie, a specyfika działania fizjoterapeutycznego warunkowana jest metodą zabiegową, wrażliwością pacjenta oraz okresem, który minął od zabiegu.

W naszej pracy z pacjentami po liposukcji, w której specjalizujemy się już od 2010 roku, wykorzystujemy nasze kilkunastoletnie doświadczenie fizjoterapeutyczne łącząc techniki masażu limfatycznego i innych technik fizjoterapii.

Zabieg masażu limfatycznego ma wspomóc krążenie limfy aby szybciej pozbyć się obrzęku, protein, toksyn z komórek i skierować je ponownie do krwiobiegu. Poprzez takie właśnie działanie pozabiegowe, siniaki i obrzęk ulegają znacznemu zmniejszeniu, a okres rekonwalescencji ulega wyraźnemu skróceniu.

Masaż limfatyczny po liposukcji zaczynamy od delikatnych ruchów głaskania, rozcierania i ugniatania. Zwracamy szczególną uwagę na delikatne działanie w okolicach wrażliwych jak wewnętrzna strona ud, okolice brzucha i boków. W celu efektywnego zniwelowania zrostów i blizn pozabiegowych (powstających po wprowadzeniu kaniuli) wykorzystujemy łącznotkankową pracę manualną.

Doświadczenia naszych fizjoterapeutów w pracy z pacjentami po liposukcji od 2010 roku pokazały, że tylko połączenie wielu technik masażu i specjalistycznych technik fizjoterapeutycznych jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla pacjentów i przynosi najlepsze efekty końcowe.

Masaż po liposukcji może być wykonywany po ok. 10 – 14 dni po zabiegu, czasem wcześniej za zgodą lekarza wykonującego zabieg, z częstotliwością przeważnie 2 razy w tygodniu. Zazwyczaj wystarcza seria zabiegów od 10 do kilkunastu, w zależności od objętości odjętej tkanki tłuszczowej i indywidualnych reakcji pacjenta.

Zapraszam na zabiegi do Centrum fizjoterapii REHA-HELP w Poznaniu.

Masaż po liposukcji Poznań – REHA-HELP

button1

ZOBACZ WIĘCEJ

Masaż leczniczy
Masaż głęboki
Masaż limfatyczny
Masaż sportowy
Masaż klasyczny
Masaż relaksacyjny
Masaż po liposukcji

Powrót