Masaż głęboki

Masaż głęboki Poznań

Masaż głęboki – zwany także masażem tkanek głębokich to masaż głęboki poznańforma terapii skupiająca się na przywróceniu prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Celem tej formy terapii jest niwelowanie zaburzeń funkcjonalnych i strukturalnych w układzie mięśniowo-powięziowym poprzez umiejętne rozluźnianie tkanek i poprawę ich ruchomości i elastyki. Wszystkie aplikowane ruchy wykonuje się z wyjątkową precyzją, w określonym tempie oraz siłą nacisku dopasowaną dla każdego pacjenta indywidualnie. Pierwszym elementem jest obserwacja tkanek, następnie ich palpacja a potem zastosowanie odpowiedniej techniki manualnej.

Tak precyzyjny rodzaj pracy z pacjentem wymaga od fizjoterapeuty wyjątkowo dobrej palpacji. Musi on bowiem umieć odnajdować zmiany napięcia w tkankach, odszukiwać bruzdy mięśniowe i powstałe w nich zrosty. Zrosty, czyli bolesne i sztywne pasma tkanki mięśni, ścięgien oraz więzadeł, które mogą utrudniać krążenie, prowokować ból, wpływać na ograniczenie ruchu i powodować stany zapalne.
Dzięki tak zindywidualizowanej terapii, masaż głęboki poznań jest metodą bardzo skuteczną, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu.

Wskazania do masażu głębokiego:

  • stany napięcia i usztywnienia mięśni,
  • przewlekły ból mięśni i okolic stawów,
  • przykurcze mięśniowe,
  • wady postawy,
  • napięcia mięśniowe wynikające z przewlekłego stresu,
  • stany po urazach (stłuczenie, naciągnięcie mięśnia, skręcenia stawów),
  • przewlekłe stany zapalne mięśni i stawów,

Zapraszam na zabiegi do Centrum fizjoterapii REHA-HELP w Poznaniu.

Masaż głęboki Poznań – REHA-HELP

button1

ZOBACZ WIĘCEJ

Masaż leczniczy
Masaż głęboki
Masaż limfatyczny
Masaż sportowy
Masaż klasyczny
Masaż relaksacyjny
Masaż po liposukcji

Powrót